Karşınızdaki Doğru Erkek mi ? Nasıl anlarsınız ?

çocuk psikiyatrisi , çocuk psikiyatri uzmanı
çocuk psikiyatrisi , çocuk psikiyatri uzmanı

Karşınızdakinin doğru erkek olup olmadığını anlamak için bir erkekte ne aradığınızı bilmeniz gerekir.Yani beklentilerinizin, kendi duygu ve düşüncelerinizi bilmeniz gerekir.
 

Karşınızdaki erkekte hangi özellikleri  aramanız gerektiğine doğru olarak karar vermeden önce durup düşünmeniz gerekir.Benim yaşamdan beklediklerim nelerdir, nasıl bir hayat arzuluyorum, nelerden mutlu oluyorum, geleceğimi nasıl kurmak istiyorum.Yani işe kendinizi tanımakla başlamanız gerekir.

Bundan sonra, istediğiniz özelliklere  uygun bir erkek aramanız gerekir.Karşılaştığınız bir erkeğin bu özellikleri taşıyıp taşımadığını incelemeniz gerekir.

Bir kimse içten davranıyorsa onu tanımanız ve beklentilerinizi karşılayıp karşılayamayacağını anlamanız  kolaydır. Bu nedenle öncelikle karşınızdaki kimsenin içten davranıp davranmadığını, duygularını gizlemeden ifade edip etmediğini, sizi sevdiğini söylerken içten konuşup konuşmadığına dikkat etmeniz gerekir. Ne yazıkki bazı kimseler oldukları gibi davranmayarak karşılarındaki kimseleri yanıltabilirler. Bu yanılmayı en aza indirmek için karşınızdaki kişiyi iyi tanımanız gerekir.Bunun içinde acele etmemeniz gerekir.Acele etmezseniz karşınızdaki kişinin içten davranıp davranmadığını, göründüğü gibi olup olmadığını anlayabilirsiniz. Çünkü bir kimse içten davranmıyorsa bir müddet sonra  onu tanımanızı sağlayacak bazı açıklar verecektir.

Böylece sizde onun gerçek duygu ve düşüncelerini, davranışlarını anlayabilirsiniz.

Karşınızdaki kişinin doğru erkek olup olmadığını anlamanız için sizinde içten davranıp davranmadığınız önemlidir.Siz içten davranmadığınız zaman karşınızdaki kişide içten davranmayabilir.Yada karşınızdaki kişi içten davranır, ancak siz içten davranmazsanız sizin içten olmayan davranışlarınızı gerçek davranışlarınız olarak düşünüp  bu halinizle sizi sevdiğini söyleyebilir.

Karşınızdaki kişinin doğru erkek olup olmadığını anlamak için acele etmeden onu tanımaya, içten davranıp davranmadığını anlamaya çalışmanız gerekir.Aynı şekilde sizinde içten davranmanız ve beklentilerinizin neler olduğunu nasıl bir erkek istediğinizi açıkca ifade etmeniz gerekir.Karşınızdaki erkeğin içten davrandığına ve bu haliyle onu beğendiğinize inanıyorsanız karşınızdaki erkek doğru erkek demektir.

1 yorum

  1. Benim için nsan mıdır ben doğru eş miyim hiç bilmiyorum, bizim hikayemiz çok önce başladı,bu yazı beni geçmişe taşıdı düşünüyorum bu bu matematik mi sayılar uygun vs zitlarun ahengi mi nyiz biz çok merak ettim yoksa ,,,hocam yardım et

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.